Crossfit- nowa moda?

zdobywają dobre efekty w krótkim czasie.Tanio i wydajnie- ćwiczenie bez siłowniTrenować można na wiele sposobów i siłownia czy fitness to tylko kilka opcji. Jazda rowerem, na wrotkach czy bieganie to też formy treningu i warto je

Crossfit- nowa moda? Crossfit to względnie nowa moda na ćwiczenia na hali fitness, a ponieważ ma coraz większą popularność dostępne są . Nie da się nie spostrzec, iż jednostki uprawiające ten typ sportu zdobywają dobre efekty w krótkim czasie.

Tanio i wydajnie- ćwiczenie bez siłowni

Trenować można na wiele sposobów i siłownia czy fitness to tylko kilka opcji. Jazda rowerem, na wrotkach czy bieganie to też formy treningu i warto je wplatać pomiędzy ćwiczenia na siłowni. Jeżeli nie mamy pieniędzy na karnet na siłownię czy zwyczajnie nie mamy czasu na regularne ćwiczenia można trenować bez sprzętu.

Przy tego rodzaju trenowaniu wykorzystuje się masę własnego ciała do budowania masy mięśniowej i odchudzania. Podstawowa różnica pomiędzy treningiem na siłowni, a takim bez sprzętu to na pewno wolniejsze postępy. Jednak trenowanie bez sprzętu ma swoje zalety i bez wątpienia przynoszą równomierny przyrost masy mięśniowej, co oznacza minimalne ryzyko wystąpienia rozstępów.


Siłownia z trenerem? TAK!

Profesjonalna opieka podczas treningu może być bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli idziemy na siłownię po raz pierwszy i nie mamy pojęcia o tym jak używać sprzętów. Trener osobisty dobierze najlepiej pasujący do naszych potrzeb i obecnego stanu zdrowia zestaw ćwiczeń. Doradzi też jaką dietę stosować i jakich suplementów używać.

Warto więc wydać o te parę złotych więcej i zdecydować się na taki trening pod okiem profesjonalisty- zaoszczędzi nam to wysiłku i możliwych problemów wynikających np. ze złego używania sprzętu. Nie mówiąc już o lepszych efektach takiego odpowiednio dobranego programu treningowego.


Kilka informacji o kulturystyce

Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.

Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka