Rolety do domu

Dodane: 15-04-2015 05:16
Rolety do domu Gdzie warto kupić żaluzje Białystok ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Rolety czy żaluzje?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego słońca padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym,...a drugim produktem nie jest taki oczywisty. Kiedyś żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach zwyczajnie nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Jakie rolety?

Jak wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że istnieje kilka rodzajów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na zamówienie. Z pewnością pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar. Na zamówienie trzeba także kupić rolety na okna dachowe.


Jaki jest koszt rolet?

Rolety nie są zbyt tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż kupić nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć ich kolor, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, subtelne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest typ mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Rolety kryjące

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo ładne, czasami nie pasują do okna, ale o tym w innym tekście. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc całkiem skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są trwałe, nie blakną od światła i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.