szybalski-stomatologia.pl

czny. Dentysta, stomatolog, to słowa, które jeśli przeciętny mężczyzna usłyszy, nagle dostaje drgawek. Nie potrzebne jest to wcale, gdyż w dzisiejszych czasach wszystkie zabiegi stomatologiczne można wykonać zupełnie bezboleśnie.

szybalski-stomatologia.pl szybalski-stomatologia.pl

Mężczyźni z reguły są twardzi. Zmienia się to wówczas, kiedy musi jeden z drugim pokonać swój strach i pójść do znienawidzonego przez nich miejsca, jakim jest gabinet dentystyczny. Dentysta, stomatolog, to słowa, które jeśli przeciętny mężczyzna usłyszy, nagle dostaje drgawek. Nie potrzebne jest to wcale, gdyż w dzisiejszych czasach wszystkie zabiegi stomatologiczne można wykonać zupełnie bezboleśnie. Wystarczy się tylko bezpośrednio o tym przekonać. Nie jest to jednak takie proste, kiedy mamy do czynienia z trzęsącym się gościem, zwijającym się co prawda z bólu, ale uparcie twierdzącym, że nic się takiego poważnego nie stało. Czasem to właśnie ten ból powoduje, iż nagle wszystko przestaje być ważne, a delikwent nic innego nie zrobi, tylko grzecznie się ubierze i jak na skrzydłach uda się w szybkim tempie do gabinetu. Gdy już to zrobi, a przekona się, że nie jest to wcale takie tragiczne, jak starał się sam sobie wmówić, w większości przypadków bywa tak, że jeszcze zachęca innych kolegów do udania się w to miejsce. Tacy właśnie są faceci. Nie uwierzę, dopóki nie dotknę.

Nawet jeśli gabinet dentystyczny przerażał cię dosłownie od zawsze, nie oznacza to jeszcze, że rozwinęła się u ciebie dentofobia. Nie jest ona bowiem zwykłym lękiem. To zaburzenie psychiczne, takie samo jak każda inna fobia, które charakteryzuje się nasilonymi i zintensyfikowanymi objawami oraz często wymaga leczenia. Jak możesz rozpoznać u siebie taką przypadłość? Zwróć po prostu uwagę na swoje myśli, zachowanie i reakcje ciała, gdy następnym razem odwiedzisz dentystę. Objawy w dentofobii nie przypominają bowiem zwykłego strachu. W tej chorobie dentysta staje się dla ciebie kimś na miarę potwora z najstraszniejszych snów, na którego sam widok twoje ciało reaguje tak, jak gdyby zaraz miało stanąć do walki. Oddech przyspiesza. Nieraz jest tak szybki, że dosłownie nie możesz złapać tchu. Serce bije jak szalone, nogi zaczynają drżeć, a ty myślisz wyłącznie o ucieczce. Jeżeli stomatolog doprowadza się do tego rodzaju objawów, możesz stwierdzić, że rzeczywiście cierpisz na dentofobię, czyli poważny lęk przed dentystą.

Znalezienie dobrego dentysty to dzisiaj dosyć trudna, ale bardzo ważna sprawa. O ile ktoś nie lubi chodzić do lekarzy, to bolący ząb zmusza do przełamania oporu i znalezienia odpowiedniego specjalisty. Wtedy zaczyna się problem: niektóre gabinety cieszą się złą sławą - są prowadzone przez starsze pokolenie stomatologów, którzy nie są skłonni dawać znieczulenia, ich praca nie jest już tak solidna jak kiedyś, a gabinety, w których przyjmują, odstraszają starym sprzętem i nie wyglądają na sterylne. Z kolei dentyści, do których naprawdę chciałoby się przyjść, często oferują swoje zabiegi za wygórowane stawki. Co więc robić? Jak mówi stare przysłowie: "Przezorny zawsze ubezpieczony". Zadziałaj więc już dziś! Zapytaj znajomych i krewnych o ich doświadczenia z dentystami w swojej miejscowości. Porównaj ceny. Sprawdź opinie w Internecie. Wybierz gabinet dentystyczny, który wzbudził twoje największe zaufanie, ale najpierw na samą kontrolę. Jest ona przeważnie niedroga lub bezpłatna, więc przynajmniej na wstępie nie poniesiesz wielkich kosztów. Dzięki tym zabiegom, unikniesz stresu związanego z wyborem lekarza, który najprawdopodobniej będzie ci w życiu niezbędny.

Leczenie kanałowe - inaczej endodontyczne- to usunięcie miazgi z kanałów, wykonania ich dezynfekcji, następnie dentysta szczelnie wypełnieni kanały odpowiednimi materiałami a na koniec zabezpieczy koronę kliniczną zęba. Leczenie kanałowe stomatolog zaczyna od usunięcia próchnicy z zęba i wykonania odpowiedniego dojścia do kanałów korzeniowych. W kolejnym etapie oczyszcza kanały korzeniowe i nieco je poszerza, aby dodatkowo usunąć jakiekolwiek bakterie, które mogły przejść do zębiny. Następnie dentysta płucze powstały otwór stomatologicznym roztworem podchlorynu sodu co ma za zadanie zdezynfekować kanały czyli pozbyć się bakterii. Po dokładnym opracowaniu i zdezynfekowaniu kanałów stomatolog osusza je i wypełnia specjalnymi preparatami. Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo preparatów do wypełniania kanałów korzeniowych. Leczenie kanałowe najczęściej prowadzone jest w znieczuleniu miejscowym jednak pacjent nie może być na nie uczulony. Najlepiej regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny. Wskazane są profilaktyczne przeglądy co pół roku. Uda się wówczas uniknąć zaawansowanego leczenie zęba jakim jest leczenie kanałowe i bólu związanego z chorym zębem.

Profesjonalny gabinet dentystyczny to miejsce chętnie odwiedzane przez małych jak i dużych pacjentów. Wysokiej jakości sprzęt i innowacyjne metody pozwalają skutecznie obniżyć poziom stresu i znacząco ograniczyć ból związany z leczeniem. Doświadczony stomatolog na pierwszym spotkaniu przeprowadza z nowym pacjentem szczegółowy wywiad na temat zmian w jamie ustnej i alergii. Ważne jest również zrobienie zdjęcie panoramicznego, które bardzo szybko pozwoli ocenić stan zębów i ich korzeni. Stomatolog zazwyczaj zaleca także wykonanie higienizacji, aby usunąć kamień nazębny. Duża ilość kamienia i osadu powoduje parodontozę i różne choroby zębów. Po zabiegu należy przez kilka dni stosować odpowiednią dietę, aby na zębach nie pojawiły się nieestetyczne przebarwienia. W tym czasie należy zrezygnować z picia czerwonego wina, czarnej kawy i herbaty. Dentysta zaplanuje leczenie i objaśni je szczegółowo swojemu pacjentowi. Cena jednej wizyty mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.